Prodej > Zvedáky pacientů a schodolezy > Scalamobil IQ + Invalidní vozík

Scalamobil IQ + Invalidní vozík

Scalamobil IQ je mobilní schodolez vhodný pro veškeré běžně dostupné invalidní vozíky, s jehož pomocí lze překonávat schody různého typu. Systém je určen především pro využití u komerčních vozíků, pro přepravu pacientů, jakož také i pro vstup do veřejných budov.

Tento schodolez je vhodný zejména pro úzká nebo točitá schodiště.
Scalamobil je specialistou na zdolávání výškových rozdílů řešených formou schodů v prostorách, které ještě nejsou bezbariérově řešeny.
Mobilní schodolez Scalamobil lze upevnit zezadu na vozík a umožňuje pohyb po všech druzích schodů s minimálním úsilím - dokonce ani točité schodiště není překážkou.
Díky patentovanému mechanismu se čtyřmi automatickými bezpečnostními brzdami, není kolečky schodolezu schodiště v žádném případě poškozováno, bez ohledu na to, zda je to dřevo, kámen, koberec nebo mramor.


Dále je bezpečnost zajištěna čtyřmi integrovanými bezpečnostními brzdami, které automaticky zastaví scalamobil na okraji každého schodiště.
Díky krátké vzdálenosti kol a řízením předních kol je scalamobil velmi pohyblivý, proto je velmi snadno ovladatelný i v malých prostorách a na úzkém schodišti.
Má vyměnitelnou baterii, která zvládne až 300 schodů (kroků) na jedno nabití s osobou vážící cca 70 kg (tj. asi 20 pater).
Dokonce i převoz scalamobilu daleko od domova není problém, protože je navržen tak, aby šel rozložit na jednotlivé části.
Maximální nosnost: 135 kg (bez vozíku)

Scalamobil je vhodný na úzká či točitá schodiště a pro osoby do 100 kg. Důležité přitom je, že jej musí obsluhovat opravdu člověk, který má kondici, aby se mu scalamobil s pacientem nepřeklopil. Osoba, která scalamobil ovládá by měla být schopna unést alespoň třetinu své vlastní váhy. Např. žena vážící 60 kg alespoň 20 kg váhy. Scalamobil má zvláštní úchyty na vozík, který se do nich zavěsí, ale na každý vozík jsou úchyty jiné, vzhledem k typům vozíků a různé konstrukci.
Pro osoby s vyšší tělesnou váhou doporučujeme spíše schodolezy pásové, které jsou snadno ovladatelné i osobou s malou tělesnou zdatností. Repasované zboží je v dobrém stavu a dáváme na něj 6 měsíců záruky.

Technické parametry:

pohonná jednotka: 16,6 kg
baterie: 2,7 kg
celková váha: 35,5 kg
šířka(nastavitelná): 55-73 cm
max. zátěž: 120 kg
min.výška schodu: 20 cm


výška: 114 cm
hloubka: 55 cm
max. výška schodu: 20 cm


(id:1122)
19 990,-
cena bez DPH 17 382,61
dostupnost: skladem

 

 

 

 

TOPlist